MXFoto Watts Magazin | 2024-04-19

Top

No Comments

MOTOCROSS OF EUROPEAN NATIONS -GDAŃSK – Kvalifikációk

Lengyelország ad otthont az idei Motocross of European Nations-nek azaz a juniorok európabajnokságának. Hazánkat a Técsi László (többszörös junior bajnokunk) (85 2T), Zanócz Noel (85 2T), Liszka Roland (125 2T), Györffy Mátyás (250 4T) képviselik.
A borongós, esős idő ellenére a pálya remekül karbantartott és technikailag is a rendezvényhez méltó nehézségű.

85-ös kategóriában a fiúk nagyon jól szerepeltek. Técsi László Márk nyolcadikként rajtolva a negyedik helyen ért célba. Ezzel a hellyezésével sokat mentett a magyar csapaton. Zanócz Noel szintén a mezőny első felébe végzett a 14. helyen.

125 2T kategóriában Liszka Roland a 28., még Győrffy Mátyás a 250 4T kategóriában a 38. helyen kvalifikáltak. Nekik sajnos a holnapi futamokon hátrányosabb pozícióból kell jó eredményt produkálniuk.

Ezekkel a helyezésekkel is a magyar csapat a 11. helyen kvalifikált.
Az élen a sorrend Olaszország, Dánia, Spanyolország lett.

A lányok csapatát Gál Lili és Kerekes Karmen képviselik.
Lili a 23. Karmen a 29. helyen kvalifikáltak. Sajnos nincsenek egyszerű helyzetben, a mezőny első fele állandó résztvevője a WMX sorozatnak.

Holnap már a futamokon szerzett minél jobb eredményekért szoríthatunk a srácoknak és lányoknak…

Köszönet a fotókért: Maciej Wierzbicki