MXFoto Watts Magazin | 2024-04-20

Top

No Comments

Valkenswaard MXGP – Lányok versenye

Izgalmasan alakult a lányok motocross világbajnoksága (WMX) Valkenswaard-ban. Az újzélandi Courtney Duncan kegyetlen gyors, nem véletlen, hisz a tehetséges versenyzőt nem kisebb név, mint a MXGP-ből jól ismert Josh Coppins edz. Az évről évre egyre erősebb mezőnyben a VB cím birtokosainak is egyre nehezebb az újbóli cím begyűjtése.

20160327_154745

A kvalifikációt magasan megnyerő Duncan az első futam elején hibázott és a mezőny legvégéről kellett megkezdenie a felzárkózást. Még Fontenessi (ITA) és Lancelot (FRA) csatáztak, addig a holland Nancy Van De Ven elnyúlt a mezőnytől és nyerte a futamot. Az utolsó körben már egy bolyként motorozott Lancelott, Fontanesi és Duncan, melyek küzdelméből Fontanessi került ki jól és a második helyen ért célba. A harmadik helyre szinte egyszerre beugró Lancelot és Duncan közül egy orrhossznyival Lancelot volt előrébb.
A második futamban Duncan már az első körben az élre állt és magabiztosan nyerte a futamot. Második helyért Van De Ven küzdött Fontanesi-vel és Fontanesi már meg is tudta előzni, amikor egy nagy ugrón tévesztett és hatalmasat bukott. Mikorra összekapta magát és próbált volna újból motorra szállni a motor nem indult és így feladni kényszerült a versenyt. Lancelot viszont fel tudott jönni a második helyre Van De Ven elé.
A dobogó legfelső fokára a hazaiak nagy örömére Nancy Van De Ven állhatott. Második Duncan, harmadik Lancelot lett.

WMX Első futam (első tíz):
1. Nancy Van De Ven (NED, Yamaha), 25:47.623; 2. Kiara Fontanesi (ITA, Honda), +0:16.171;
3. Livia Lancelot (FRA, Kawasaki), +0:17.388; 4. Courtney Duncan (NZL, Yamaha), +0:17.442;
5. Amandine Verstappen (BEL, KTM), +1:17.147; 6. Britt Van Der Werff (NED, Suzuki), +1:18.266; 7. Stephanie Laier (GER, KTM), +1:22.104; 8. Shana van der Vlist (NED, Yamaha), +1:26.773;
9. Larissa Papenmeier (GER, Suzuki), +1:29.184; 10. Frida Östlund (SWE, Honda), +1:56.481.

WMX Második futam (első tíz):
1. Courtney Duncan (NZL, Yamaha), 26:21.232; 2. Livia Lancelot (FRA, Kawasaki), +0:25.449;
3. Nancy Van De Ven (NED, Yamaha), +1:18.615; 4. Amandine Verstappen (BEL, KTM), +1:36.226; 5. Natalie Kane (IRL, KTM), +1:47.105; 6. Julie Dalgaard (DEN, Honda), +1:52.733;
7. Larissa Papenmeier (GER, Suzuki), +1:56.708; 8. Stephanie Laier (GER, KTM), +1:57.274;
9. Shana van der Vlist (NED, Yamaha), +2:08.571; 10. Frida Östlund (SWE, Honda), +2:26.782