MXFoto Watts Magazin | 2024-03-28

Top

No Comments

Junior, női és meghívásos Motocross – Hódmezővásárhely

Kissé hideg és szeles időre fordult időjárásunk és félő volt lesz-e a futamok alatt eső is, de az égiek kegyesek voltak a motocross szerelmeseihez. A kifogástalanul előkészített pálya és remek rendezés kedvére volt versenyzőknek és nézőknek egyaránt. Érkeztek versenyzők Romániából, Szerbiából, Szlovákiából, s ezzel friss lendületet is adtak a hazai versenyzőknek.

20160424_123414-5

50-es mini kategóriában Osztotics Patrik (#19) kettős futamgyőzelmet aratott a 40-40 pontot begyűjtő Horváth Zsombor (#699) és Pálinkás Balázs Zénó (#55) előtt. További helyezettek: Vincze Dóka Adrián, Barta Milán, Toldi Ádám, Vágó Norbert.

20160424_124705

50-es maxi kategóriában ifj. Paitz Miklós (#12) maradt ellenfél nélkül. Szintén kettős futamgyőzelmet bezsebelve állhatott a dobogó legfelső fokára.
Második helyen Horváth Ádám (#26), harmadik helyen Molnár Gábor (#222) végeztek.
További helyezettek: Habina Máté, Orlov Ferenc, Darkó Dániel, Kolmont Máté.

A legfiatalabb versenyző Vágó Norbert volt a maga 4 évével:
20160424_123930

65-ös kategória hozta a legizgalmasabb futamot. Az első futamban Técsi László és Pergel Bence küzdött egymással az első helyért majd egész futam alatt. Az első futamot végül Técsi László nyerte pontos és gyors motorozásával. Második Pergel Bence, harmadik Popovici Marius lett.
20160424_125331-3

A második futam rajtját Laci elrontotta, viszont Bence hihetetlen jól elkapta, de pár kör múlva hibázott. Ekkor Popovici és Técsi kezdték meg a küzdelmet az első helyért. Laci többször került támadó pozícióba, a végén még is Popovici nyerte a futamot.
20160424_130008
A versenyt viszont Técsi László (#404) nyerte 47 ponttal. Második Popovici Márius (#17), haradik Pergel Bence (#214).

20160424_120844
85-ös kategória sajnos nagyon megfogyatkozott. E tizenkét fő viszont igazán kitett magáért. Jakob Kristóf (#77) hihetetlen tempót diktált ellenfeleinek, melyeknek ezúttal nem sikerült lépést tartani Kristóffal. Mind két futamot megnyerve büszkén állhatott a dobogó legfelső fokára.
Második Pintér Bence (#97), harmadik Vincze Dóka Krisztián (#33) lett.
20160424_154653

A lányok ismét megmutatták, hogy nem is annyira gyenge nemet képviselnek. Keményen küzdöttek minden egyes helyezésért. Végül Molnár Alexandra (#614) nyerte a futamokat
Stan Jasmina (#8) és Czigány Andrea (#28) előtt. Sajnos egy baleset is becsúszott, Bancila Stefania (#10) kéztöréssel került kórházba. Negyedik Gál Lili (#4), ötödik Ficzura Fanni (#28) lettek.
20160424_140234
20160424_154456

Meghívásos kategóriák:
20160424_131723-7
I.osztály: Rajtokat Nagy Alex (#102) vitte mind két futamban, ám az első futamban egy bukást követően kellett felzárkóznia és a negyedik hely így is meg lett. A Romániából érkező Raduta Adrián (#21) viszont ellenfél nélkül maradt. Nyerte az első futamot Rozgonyi Ákos (#811) és Pergel Márk (#14) előtt.
20160424_151205
A második futamban az elején jót küzdött Alex és Adrián, de Alex előző futamból beszedett sérülése végett nem tudta Adrián tempóját tartani. Akár csak az előző futamban második helyen végző Rozgonyi Ákos, aki bokasérülése és technikai hiba miatt feladni kényszerült a futamot. Pergel Márk pedig ismételten stabil formáját hozva a harmadik helyen ért célba.