MXGP Arco di Trento – Kvalifikációk

Újra hangosak az olasz dolomitok.
Megkezdődtek az MXGP kvalifikációi Arco di Trentoban.

WMX:
A hölgyek idei első VB futamára kerül ma sor. Az időmérő izgalmas versenyt ígér. Igaz az első hely papírforma, de a követői szorosan állnak egymás mögött. Az időmérőn a helyiek kedvence, az olasz Chiara Fontanessi volt a leggyorsabb, az ausztrál Rutledge és a francia Lacelot szorosan utána végeztek.
A verseny első futama azonban Rutledge verhetetlen volt. Pontos és gyors motorozásának ma nem volt ellenfele. Második Lancelot, harmadik Fontanesi lett. Vasárnap kerül sor a második futamra.

EMX125:
A népes 88 fős mezőnyből csak a legjobb negyven kerül be, hogy versenyen indulhasson, így már a kvalifikáción is szinte az életükért mentek a versenyzők. Legjobb három Brian Hsu, Davy Pootjes és Tomasso Isdraele Romano  lett.
Az első futam rajtját a kvalifikáció legjobbja elrontotta és Hsu csak a mezőny végéről próbálta utolérni az élen haladókat. Nagy csaták közepette a futam legjobbjai Davy Pootjes, Michele Baraiolo, Filippo Zonta lettek.

MX2:

A kvalifikációs futam meglepetést hozott. Igaz a sérült Herlings már rajthoz állt, s a pontállást vezető Arnaud Tonus is jó formában van, mégis a kvalifikációt a svájci Valentin Guillod nyerte, maga mögé utasítva Romain Febvre-t és a világbajnok Jeffrey Herlings-et.

MX2 Kvalifikáció (első tíz): 1. Valentin Guillod (SUI, KTM), 25:00.220; 2. Romain Febvre (FRA, Husqvarna), +0:02.534; 3. Jeffrey Herlings (NED, KTM), +0:03.002; 4. Arnaud Tonus (SUI, Kawasaki), +0:09.773; 5. Jose Butron (ESP, KTM), +0:27.495; 6. Max Anstie (GBR, Yamaha), +0:28.851; 7. Jeremy Seewer (SUI, Suzuki), +0:29.260; 8. Jordi Tixier (FRA, KTM), +0:33.150; 9. Mel Pocock (GBR, KTM), +0:34.163; 10. Damon Graulus (BEL, KTM), +0:34.665

MXGP:
Igaz lelimitálták az MXGP létszámát idéntől, de így is jó verseny volt a rajthelyekért. A rajtnál Bobryshev bukott, majd Boog is még az első körökben. Horebeek másodiknak rajtolt ám a futam közepénél elcsúszott és visszakerült az ötödik helyre. Cairolinak ezzel ölébe hullt a második hely, Desalle-nek pedig a harmadik. Steven Frossard viszont nem bízta véletlenre, rajt cél győzelmével övé a vasárnapi Pol pozíció.

MXGP Kvalifikáció (első tíz):
1. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), 24:29.095; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:09.235; 3. Clement Desalle (BEL, Suzuki), +0:14.828; 4. Maximilian Nagl (GER, Honda), +0:25.433; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:34.585; 6. Jake Nicholls (GBR, KTM), +0:38.438; 7. Davide Guarneri (ITA, TM), +0:39.508; 8. Gautier Paulin (FRA, Kawasaki), +0:40.144; 9. David Philippaerts (ITA, Yamaha), +0:45.841; 10. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +0:46.893.