No Comments

MX1 – Maggiora Motocross GP

MXFoto.hu

38.000-en voltak kíváncsiak élőben a Motocross GP jubileumi fordulójára Maggiorában.
A kvalifikációs futamot két Kawasakis – Pailn Gautier és Tommy Searle – uralta, de kérdéses volt, hogy a verseny napjára feltámadó Cairoli, hazaiként nem-e erőre kap.
20130616_161446Az első futamban Desalle szökött meg a mezőny elől. Második Pauli, harmadik de Dycker lett.

A második futam első körében már Paulin vezette a mezőnyt, második helyen de Dycker üldözte a nyakában Horebeekkel. Közben megérkezett Cairoli is és aki körönként előrébb kerülve a futam végére támadó pozícióba került az első helyért. Egész az utolsó körig többször fej-fej mellett ugrottak el Paulin és Cairoli, de az utolsó körben Cairoli a biztos beérkezés mellett döntött és ráhagyta a küzdelmet. Desalle-nak aki az első futamot megnyerte, technikai problémái adódtak a Suzukijával és feladni kényszerült a versenyt. Paulin ezzel a futam győzelemmel megszerezte idei harmadik nagydíjgyőzelmét is. A dobogó további helyezettjei de Dycker és Cairoli lettek.